Jak nalepit ochranné sklo?

Ochranné sklo je jedním z nejlepších způsobů, jak ochránit svůj telefon před poškrábáním a poškozením displeje. Instalace sklíčka je jednoduchá a může Vám zachránit displej před poškrábáním či prasknutím. Následujících několik jednoduchých kroků Vám pomohou správně nainstalovat ochranné sklo na telefon a zajistit, aby bylo perfektně přilepeno bez vzduchových bublin.

Co budete potřebovat:

- Ochranné sklo pro váš konkrétní model telefonu

- Čistící prostředek na obrazovku (většinou v podobě alkoholového hadříku v balení)

- Suchý hadřík z mikrovlákna

- Samolepku na odstranění prachu

- Kvalitní světlo pro kontrolu instalace

Jak správně nalepit ochranné sklo na telefon?

Kroky pro instalaci:

 

1. Připravte si pracovní plochu: Ujistěte se, že pracovní plocha je čistá a bez prachu. Zapněte si dobré osvětlení, abyste viděli detaily během instalace a aby sklo bylo nalepeno rovně a přesně.

 

2. Očistěte displej telefonu: Použijte čistící hadřík na obrazovku a hadřík k vysušení a důkladnému vyčištění obrazovky. Použijte samolepku pro odstranění zbytku prachových částic. Ujistěte se, že nejsou na obrazovce žádné otisky prstů, skvrny, zvířecí chlupy nebo prachové částice. Jestliže by Vám zůstal prach pod sklem, vytvoří se bublinky, které nelze vytlačit.

 

3. Nasaďte ochranné sklo: Pečlivě sejměte ochrannou fólii z ochranného sklíčka a opatrně jej položte na obrazovku telefonu. Některá ochranná skla jsou v balení s aplikátorem či aplikačním rámečkem. Tyto vychytávky značně zjednoduší proces lepení.

 

4. Vytlačte vzduchové bubliny: S pomocí prstu nebo příslušenství z balení začněte od středu obrazovky pomalu vyhlazovat bubliny směrem k okrajům. Jestliže nezmizí úplně všechny bubliny, které nebyly způsobeny prachem, tak nemusíte ještě zoufat – většina těchto bublin zmizí do 24 hodin od nalepení. Buďte opatrní, abyste nepoškodili sklo nebo displej.

 

5. Kontrola a úprava: Pečlivě zkontrolujte instalaci, abyste se ujistili, že není žádný vzduch nebo bubliny pod ochranným sklem a že je sklo nalepeno rovně. Jestliže je sklo nalepeno křivě, může nastat problém při použití obalu s vyššími okraji, které zasahují do displeje.

 

Nyní máte na svém telefonu úspěšně nainstalované ochranné sklo, které vám pomůže chránit displej před poškrábáním a poškozením. Jestliže byste měli nějaké dotazy ohledně nalepení či výběru tvrzeného skla, neváhejte se na nás obrátit.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz